2022 - Hvězdná brána

Celotáborová hra je inspirována kultovním filmem a seriálem STARGATE. Příběh se odehrává v přítomnosti. Hvězdná brána – je zařízení kruhové stavby, mimozemského původu, vytvořené ze vzácného supravodivého materiálu „Nakadach“. Vytváří umělou červí díru v časoprostorovém kontinuu (Einstein Rosenův most) a umožňuje cestovat mezi planetami v různých galaxiích.

HB byla v minulém století objevena v Egyptě a od té doby byla zkoumána několika mocnostmi. Při letecké přepravě těchto artefaktů došlo k nehodě a mnoho let nikdo nevěděl, kde se brána nachází. V okolí bývalé vojenské základny Rachačky, nalezne nový satelit Herma, energetickou stopu ztracené hvězdné brány.

Vydáme se na bývalou vojenskou základnu, založíme jednotku SGC a pokusíme se bránu najít a díky vědcům a odborníkům provedeme zkoumání brány a její zprovoznění.
Nikdo neví co nás čeká. Ale jedno je jisté. Pokud bránu zprovozníme čeká nás dobrodružství na hranici lidského chápání. Čeká nás cestování galaxiemi na cizí planety, setkávání s neznámými civilizacemi. Potkáme mírumilovný život, získáme nové technologie a materiály a nebo budeme bojovat se zlem? Příběh začíná brzy a jeho součástí můžeš být i ty!